AARDBEIENCONFITUUR MET POMPELMOES
De lockdown zet iedereen aan het bakken, tuinieren en opruimen. Hier is dat niet anders. Alleen staat confituur maken bij mij nog altijd op nummer 1. Duhu!
Tussen de preteaching opdrachten door, slaagde ik erin om zes potjes zoet te bereiden. Dit keer ging ik voor een aardbeienconfituur met pompelmoes en gember. Lekkkkkeeeerrrrr!!! Al zeg ik het zelf. 🙂 Zoet, bitter, pittig. Just the way, I like it!
Het bereiden liep wel niet helemaal volgens plan. Want voordat ik het wist, had ik het peler à vif-stapje overgeslaan. Ik geef het toe: die coronatoestanden zijn een killer voor mijn concentratie. Ik heb mijn erreurke dan maar rechtgezet met dé verboden tool voor elke confiturist: de mixer.

Wat haalt u in huis voor deze yummy aardbeienconfituur? (voor 6 bokalen van 230 ml)
- 800 g aardbeien (nettogewicht, zonder kroontjes)
- 400 g vruchtvlees van roze of rode pompelmoes (2 à 3)
- 25 g gember (geschild en in kleine stukjes gesneden)
- sap van 1 citroen
- 600 g geleisuiker 2:1 (verhouding 500 g suiker voor 1 kg fruit)
Aan de slag!
Neem de pompelmoezen en verwijder de schil inclusief het witte laagje. Ofwel snijd u nu het vruchtvlees tussen de vliezen uit ofwel snijd u de hele vrucht in stukjes. In het laatste geval mixt u alles fijn. Snijd de aardbeien in stukjes en doe ze in een ruime kookpot. Voeg het citroensap, de pompelmoes en gember erbij.
Zet de kookpot op het vuur, dek af en laat alles enkele minuten mals koken. Maak uw confituur-in-spe fijn met een pureestamper. Voeg daarna de geleisuiker toe en roer om.
Breng opnieuw aan de kook. Laat alles 3 minuten flink doorkoken. Roer af en toe eventjes in de pot.
Zet de kookpot van het vuur en doe de stollingstest. Is de confituur klaar, schuim dan de bereiding af en giet de hete confituur in steriele bokalen.
Sluit af met een deksel en laat deze overheerlijke aardbeienconfituur met pompelmoes een kwartiertje omgekeerd afkoelen.
Zo simpel is dat, se!
Bent u geen fan van pompelmoes? Probeer dan zeker de volgende receptjes (zie hieronder). Of heeft u zelf nog een topsuggestie? Let me know.
Aardbeienconfituur met grote stukken
Aardbeienconfituur met basilicum
Aardbeienconfituur met champagne
Aardbeienconfituur met rabarber
Aardbeienconfituur met balsamico en zwarte peper
6 Reacties
martine nys
Dag Katrien,
ik ben ook aan de slag gegaan! Nog maar pas maar wel heel enthousiast.
Graag wilde ik weten of het boek “de confituurbijbel” nog ergens verkrijgbaar is.
Alvast bedankt voor alle inspiratie
Martine Nys
Madam Confituur
Dag Martine
Ik moet zeggen dat ikzelf nog maar drie boeken heb… Ik vrees er dus een beetje voor.
Mss komt er ooit nog een herdruk.
Het vierde boek is er wel nog: http://madamconfituur.com/nieuw-boek-confituur-jam-gelei-en-marmelade/
Groetjes
Madam Confituur
Julie Ruysschaert
Deze week ook de confituur met aardbei en pompelmoes gemaakt. Eerst smelten de aardbeien op je tong, gevolgd door de lekkere pompelmoezen en als afsluiter een tikkeltje gember.
Ik gebruikte wel verse sap van roze pompelmoes. Dit lukt perfect.
Madam Confituur
Met vers geperst sap lukt het idd het beste! Bedankt voor de leuke reactie. 🙂
Linda Dierckx
Hey, ik heb vandaag de confituur gemaakt met aardbei, pompelmoes en gember. Heerlijk, verrassend lekker.
Madam Confituur
Oh, superleuk om te horen!!! Bedankt voor je berichtje, Linda. 🙂